Vláda schválila investiční program pro veřejné vysoké školy ve výši 12,5 miliardy Korun

Vydáno: 1 minuta čtení

Vláda schválila nový investiční program Rozvoj a obnova materiálně technické základny veřejných vysokých škol. Ze státního rozpočtu je na jeho financování v letech 2018 až 2027 určena částka 12,5 miliardy korun. Celkové náklady vč. finančních příspěvků škol by měly dosáhnout 15,9 miliard korun.

Finanční prostředky z programu lze použít na výstavbu nových a rekonstrukce stávajících budov či na pořízení nového vybavení především přístrojů nebo ICT technologií či na snížení energetické náročnosti budov a jsou určeny pro všechny veřejné vysoké školy.

„Program byl připravován ve spolupráci s vysokými školami a na základě jejich investičních a rozvojových potřeb. Jeho cílem je zkvalitnění a modernizace studijního a akademického zázemí pro studenty a jejich učitele,“ uvedl ministr školství mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Jsem rád, že program zároveň otevírá cestu k tolik potřebnému zlepšení stavu studentských kolejí a menz,“ dodal ministr Plaga.

Právě na oblast podpory vysokoškolských kolejí a menz bude z programu vyčleněno 2,5 miliardy korun a veřejné vysoké školy budou o tyto finanční prostředky soutěžit v rámci postupně vyhlašovaných výzev. První z nich lze očekávat ještě koncem letošního roku.

 

Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/vlada-schvalila-investicni-program-pro-verejne-vysoke-skoly