V ČR už funguje finská metodika na snížení šikany na ZŠ

Vydáno: 1 minuta čtení

KiVa, program pro prevenci a intervenci šikany, má za sebou první rok na českých školách.

Od roku 2019 zavádí Schola Empirica na českých školách propracovaný a ověřený finský program KiVa proti šikaně. Program dětem a vyučujícím poskytuje nástroje a učí je dovednosti, jak šikanu eliminovat hned v zárodku.

U příležitosti Mezinárodního dne proti násilí a šikaně ve škole včetně Vás srdečně zveme na konferenci „Finský program KiVa v ČR: Jak snížit šikanu a zvýšit wellbeing na základní škole“.

Během konference nabízíme vedení škol a odborné veřejnosti prostor k získání nových informací o možnostech řešení šikany a ke společné diskuzi o systémové podpoře učitelů. Na konferenci budeme také prezentovat dosavadní výsledky pilotní fáze zavádění finského programu KiVa proti šikaně v ČR.

Konference se uskuteční 2. listopadu 2022 v Praze, od 9:30 do 13:00 hod. Více informací zde.

Zdroj: https://www.scholaempirica.org/metodiky/kiva/kiva-konference-2022/