Testování ve školách od 22. 11. 2021

Vydáno: 2 minuty čtení

Preventivní testování dětí a žáků ve školách bude plošně pokračovat i po 29. listopadu 2021, každé pondělí.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 19. 11. 2021 k testování (ve školách) dětí v přípravných třídách, žáků v základních školách, středních školách a konzervatořích stanovuje následující:

• Preventivní testování dětí a žáků ve školách bude plošně pokračovat i po 29. listopadu 2021. Další testování se tedy provede 6. prosince 2021 a pak následně každé pondělí. V této chvíli není určeno konkrétní datum konce testování. Pokud nebude prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu.
  • Pravidla pro testování zůstávají stále stejná, nadále se testování týká pouze přípravných tříd, základních, středních škol a konzervatoří. Uplatňuje se tedy i nadále manuál k testováníAktualizovaném pokynu ke screeningovému testování (aktualizován k 19. 11. 2021).
  • Jedinou změnou je přesun režimu testování zaměstnanců škol již od 22. 11. pod obecný režim

Informace k distribuci Ag testů k testování dětí a žáků pro období od 6. prosince 2021 budou rozeslány do školy následně, s dostatečným časovým předstihem.

Zdroj: https://www.edu.cz/msmt-vydalo-informaci-pro-skoly-a-skolska-zarizeni-s-ucinnosti-od-22-listopadu-2021/