Stipendium Scholarship otevírá podporu českému talentu na zahraničních univerzitách již po čtrnácté

Vydáno: 3 minuty čtení

Studium na zahraničních univerzitách je snem mnoha talentovaných studentů, často je však odrazují vysoké náklady, které jsou se studiem za hranicemi spojeny. Stipendium nabízí dobré řešení, jak se nevzdat svého snu, a studium v zahraničí si moci dovolit bez nutnosti zadlužení. Nadace Bakala Foundation právě otevírá 14. ročník svého stipendijního programu Scholarship, který poskytuje pomoc s pokrytím nákladů zájemcům o studium bakalářských a magisterských oborů v zahraničí.

Hlásit se mohou studenti a studentky s českým občanstvím či povolením k trvalému pobytu v ČR, do 33 let věku, kteří touží studovat na zahraniční univerzitě a jejichž finanční situace jim neumožňuje studium realizovat pomocí svých nebo rodinných prostředků. Na odeslání přihlášky se všemi náležitostmi mají čas do 18. ledna 2023.

Díky stipendiu se mohou studenti věnovat svému zaměření pod vedením celosvětově respektovaných kapacit na univerzitách ve Velké Británii, USA a dalších zemích světa. Výběr oboru, univerzity i země studia je čistě na studentech; my jsme tu proto, abychom je podpořili,“ říká Jana Wittbergerová, manažerka programu Scholarship a dodává: „Pro mnoho studentů je stipendium jedinou možností, jak si splnit svůj sen o studiu v zahraničí.“

Výběrové řízení se letos nově skládá ze tří kol. První kolo spočívá ve vyhodnocení přihlášek čtecí komisí. Ve druhém kole se posuzuje míra finanční potřeby studentů. V posledním, třetím kole jsou úspěšní uchazeči pozváni k osobnímu pohovoru s odbornou porotou. Ten se bude konat v červnu 2023 a následně se uchazeči dozví finální výsledky.

Pro studenty, které láká studium v zahraničí, ale zatím nemají ucelený přehled o možnostech napříč různými zeměmi, připravil tým Bakala Foundation přehlednou příručku „Study Abroad Guide“, která poskytuje průvodce o studiu v 12 zemích světa a je k dispozici na webových stránkách programu.

Bližší informace se zájemci mohou dozvědět také na informačních přednáškách v prostorách Student Hubu nadace Bakala Foundation na Praze 1, Malé Straně, k nimž se lze připojit i online. Současně nadace nabízí bezplatné poradenství o studiu v zahraničí.

Od založení programu Scholarship v roce 2010 nadace Bakala Foundation podpořila již bezmála 200 českých studentů a studentek na 57 univerzitách po celém světě, a to celkovou částkou přesahující 162 milionů Kč. Stipendisti se díky své píli a talentu stávají experty v oboru, ať už v oblasti vědy a výzkumu, lékařství, školství, kultury, technologií, politologie, matematiky či mnoha jiných. Spojuje je silná motivace a ambice přispět svým studiem a prací k pozitivním změnám ve společnosti.

Přihlášku a bližší informace o programu Scholarship 2023 najdou zájemci na stránkách: https://www.bakalafoundation.org/programy/scholarship

Zdroj: TZ Bakala Foundation