Stát zjišťuje, že nemá z čeho zaplatit dětské skupiny po skončení evropských dotací. Stovkám zařízení pro děti od jednoho roku by hrozily existenční problémy

Vydáno: 1 minuta čtení

Dětské skupiny, které zajišťují péči o děti od jednoho roku věku, mohou mít po skončení evropských dotací existenční problémy. Stát proto řeší, jak a z čeho by se měly v budoucnu platit. Ministerstvo práce uvažuje o přesunutí peněz z fondu pro nezaměstnanost. Jednat o tom bude ministryně práce Jaroslava Němcová se šéfem školství Robertem Plagou.

Z poslední loňské výzvy šlo na dětské skupiny 1,5 miliardy korun. Prioritou MPSV e podporovat menší skupiny do dvanácti dětí.  Ministryně v demisi Jaroslava Němcová o dětských skupinách bude jednat s šéfem resortu školství Robertem Plagou 24. dubna 2018. Více o udržitelnosti dětských skupin i po roce 2022 si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: https://archiv.ihned.cz/c1-66102840-stat-zjistuje-ze-nema-z-ceho-zaplatit-detske-skupiny-po-skonceni-evropskych-dotaci-stovkam-zarizeni-pro-deti-od-jednoho-roku-by-hrozily-existencni