Školský ombudsman předal ocenění Pedagog roku

Vydáno: 2 minuty čtení

Školský ombudsman Ladislav Hrzal dnes v budově Národního divadla předal ocenění Pedagog roku. Jde o novou anketu pro pedagogické pracovníky z ústavních zařízení, kterou letos poprvé vyhlásilo MŠMT společně s Federací dětských domovů. Vítězkou se stala vychovatelka z Dětského domova Ostrava–Hrabová.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo letos společně s Federací dětských domovů České republiky vůbec poprvé anketu Pedagog roku. Oblíbeného pedagogického pracovníka tak mohly nominovat děti ze školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, což jsou dětské domovy, dětské domovy se školou, a také výchovné a diagnostické ústavy všech zřizovatelů. Vítězkou se stala vychovatelka z Dětského domova Ostrava – Hrabová Liběna Vydrová.

„Jsem rád, že Vám můžu osobně poblahopřát, protože si velice vážím práce s dětmi, zvlášť v dětských domovech,“ řekl vítězce při předávání ocenění na baletním představení Marná opatrnost v Národním divadle zakladatel populární ankety Zlatý Ámos a školský ombudsman Ladislav Hrzal a pokračoval: “Pedagogičtí pracovníci jsou totiž mnohdy pro děti jedinými nejbližšími osobami, na které se můžou s důvěrou obrátit o radu či pomoc, proto mě těší, že tuto práci dokážou ocenit i samy děti,“ dodal ombudsman Hrzal.

O vítězce rozhodla finálová porota složená ze zástupců MŠMT, Federace dětských domovů a vybraných krajských úřadů začátkem června. Součástí anketové přihlášky byl krátký medailonek na DVD, který měl charakterizovat navrženou osobu. Medailonky natáčely a připravovaly ve spolupráci s dospělými samy děti.

Letošní anketa Pedagog roku byla prvním ročníkem budoucí tradice, prostřednictvím které by chtělo MŠMT a Federace dětských domovů České republiky oceňovat pracovníky pomáhající dětem v ústavních zařízeních.

 

Zdroj: http://www.msmt.cz/skolsky-ombudsman-predal-oceneni-pedagog-roku