Senát schválil reformu financování regionálního školství

Vydáno: 1 minuta čtení

Senátoři dnes schválili změny ve financování škol. Sněmovní návrh Senát přijal beze změn, povinná maturita z matematiky se tedy neruší, jak doporučoval školský výbor horní parlamentní komory. Reforma financování škol tak není ohrožena. Pro mateřské, základní a střední školy, konzervatoře a školní družiny bude Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy garantovat finanční pokrytí vzdělávání v rozsahu vymezeném státem stanoveným maximem.   

„Jsem velmi ráda, že Senát dal změnám financování škol zelenou. Je to poslední krok, který – kromě podpisu prezidenta – scházel k tomu, aby se mohly naše školy od roku 2018/2019 těšit na to, že financování bude spravedlivé, bude férové, ať se jedná o školu ve velkém městě nebo malotřídní školu v malé obci, a také dává jistotu a předvídatelnost ředitelům, aby věděli, kolik finančních prostředků mohou očekávat tak, aby mohli budovat pedagogické týmy a zkvalitňovat vzdělávání našich dětí,“ říká ke schválení novely ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Více zde: http://www.msmt.cz/ministerstvo/poslanci-schvalili-zmeny-financovani-skoly-dostanou-penize?highlightWords=financov%C3%A1n%C3%AD