Šéf školských odborů o testování žáků

Vydáno: 2 minuty čtení

Je obrovská škoda, že se celá problematika nezačala řešit dřív.

Šéf školských odborů František Dobšík: "Od ledna jsme začali skloňovat tři věci. Je to rozhodně proočkování všech zaměstnanců - nejen pedagogů, ale i nepedagogů, protože i ti můžou být starší. Pak je to dostatek ochranných pomůcek k zajištění bezpečnosti práce, ať už jsou respirátory nebo chirurgické roušky."

Více o návratu žáků do škol, komunikaci s MŠMT či o nošení FFP2 respirátorů na školách si můžete přečíst v článku iRozhlas.cz

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-skoly-zaci-testovani-dobsik_2102160954_pj

Co když se starší učitelé bojí vrátit do škol kvůli obavám o své zdraví? Jak by se to mělo řešit? To taky chcete slyšet od ministerstva?
Od ledna, jak už jsem zmínil, jsme začali

Dvě stovky lidí v Brně protestovaly proti zavřeným školám. Průvod navštívil i bytový dům ministra Plagy

ČÍST ČLÁNEK

A to třetí je testování žáků, potažmo i zaměstnanců, aby se opravdu odchytila ložiska nákazy a školy byly opravdu bezpečným prostředím jak pro žáky, tak pro učitele i nepedagogické pracovníky.