Regionální kola Zlatého Ámose budou distanční

Vydáno: 2 minuty čtení

Leden a únor patří v anketě o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos už tradičně regionálním kolům. Jejich posláním je vybrat semifinalisty a osobně se setkat se všemi přihlášenými učiteli a jejich žáky. V minulých letech žáci připravili a tři jejich zástupci předvedli porotě zajímavou a přesvědčující obhajobu nominace paní učitelky nebo pana učitele. Bohužel, osobní setkání v letošním ročníku není možné.

Přesto úkol pro žáky bude i letos stejný - připravit zajímavou obhajobu své nominované učitelky nebo učitele. Jejich fantazii organizátoři meze nekladou. Je jen na nich, co vymyslí. Obhajoba může mít písemnou podobu (maximálně 1 strana A4), nebo audiovizuální. Její součástí mohou být fotografie (max. 10), kresby, prezentace, audio nebo video (maximálně 2 minuty), anebo kombinace různých forem. Se splněním úkolu mohou dětem pomáhat spolužáci, učitelé, rodiče.

Obhajobu je nutné do 28. února 2021 poslat na mail zlatyamos@zlatyamos.cz.

„Jak znám žákovské obhajoby z minulých let, děti vždy dovedou porotu překvapit. Jsem si jistý, že tomu tak bude i letos, i když tentokrát budou muset využít počítače,“ říká ředitel ankety Slávek Hrzal. „Porota na základě přihlášky a zaslané obhajoby vybere začátkem března postupující do semifinále.“

Semifinále ankety Zlatý Ámos proběhne v první polovině března. Jakou formou, zda distanční, či prezenční, to zatím organizátoři nerozhodli. Bude záležet na aktuální epidemiologické situaci.  

„Těším se, že i letošní 28. ročník ankety Zlatý Ámos představí řadu úspěšných pedagogů, které si jejich žáci oblíbili nejen pro jejich odbornost, nasazení a zájem, ale často i pro jejich humor a nadhled,“ dodává Slávek Hrzal.

 

Zdroj: DTA