Publikace s uvolněnými úlohami ze čtenářské gramotnosti

Vydáno: 1 minuta čtení

PIRLS 2016

Řízení školy onlineČeská školní inspekce zveřejňuje publikaci s uvolněnými úlohami z mezinárodního šetření PIRLS 2016.

Testové úlohy uvolněné ze šetření PIRLS jsou v publikaci představeny v širším kontextu podmínek výuky a možností rozvoje čtenářské gramotnosti žáků v České republice.

Publikace je určena především učitelům základních škol, kteří rozvíjejí čtenářské dovednosti žáků jak v hodinách českého jazyka, tak při výuce dalších vzdělávacích oborů, a odborníkům, kteří se zabývají čtenářskou gramotností.

Ve formátu pdf ke stažení zde a k prohlédnutí v elektronické publikaci v režimu flipViewer

Jednotlivé uvolněné úlohy jsou pak k dispozici také samostatněVe formátu pdf ke stažení zde a k prohlédnutí v elektronické publikaci v režimu flipViewer.

Vybrané úlohy (a z nich seskládané testy) z šetření PIRLS 2016 jsou umístěny také ve veřejné databance testů, která je součástí inspekčního systému elektronického testování InspIS SET.

Zdroj: https://www.csicr.cz/cz/Aktuality/PIRLS-2016-publikace-s-uvolnenymi-ulohami-ze-ctena