Povinná maturita z matematiky bude nejdřív jen na gymnáziích

Vydáno: 1 minuta čtení

Od školního roku 2020/21 by z matematiky mohli povinně maturovat jen žáci na gymnáziích a lyceích. Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová vládě předloží dvě varianty, v nichž budou mít střední odborné školy odložený start povinné maturity z matematiky na rok 2022, nebo 2023.

Maturita z matematiky by se vedle uměleckých netýkala také zdravotnických a sociálních oborů. “Hlavním důvodem navrhovaného odkladu povinné maturity na odborných školách jsou připravované změny financování regionálního školství, které by měly být spuštěny v roce 2018. Školy už nebudou placeny podle počtu žáků, takže by nemusely bojovat o každého žáka,” řekla ministryně Valachová. Navíc by nový systém financování měl umožnit dělení tříd na výuku matematiky do skupin, což by mohlo zlepšit kvalitu výuky tohoto předmětu.

Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/povinna-maturita-z-matematiky-bude-nejdriv-jen-na-gymnaziich