Podpora nadaných žáků ZŠ a SŠ - 2024

Vydáno: 2 minuty čtení

Termín pro podání žádostí o poskytnutí dotace je 30. listopadu 2023.

Dotace dle této Výzvy jsou poskytovány na realizaci projektů, které přispívají k naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ (dále jen „Strategie 2030+“) přijaté usnesením vlády č. 1062 ze dne 19. 10. 2020.

Výzva podporuje aktivity v oblasti vzdělávání, rozvoje vědomostí a dovedností žáků v zájmovém a neformálním vzdělávání. Výzva je primárně zaměřena na podporu nadaných žáků základních a středních škol (dále jen „žák“) (zapsaných do rejstříku škol a školských zařízení). Záměrem je podpora rozvoje nadání žáků a jejich kompetencí potřebných v kontextu technologického pokroku a současných trendů v oblastech digitalizace, automatizace a robotizace tak, jak tyto proměny a nové nároky na vzdělávací systém reflektuje Strategie 2030+. Obsah aktivit přesahuje příslušný stupeň vzdělání žáka a je zaměřen zejména na přírodovědné a technické obory.

Cílem Výzvy je:

1. podpořit vznik nových zájmových a neformálních vzdělávacích aktivit s vysokou odbornou úrovní zacílených na rozvoj nových metod a forem vzdělávání a reagujících na aktuální vývoj technologií, které budou připravovat budoucí pracovníky pro zvládnutí nových technologií,
  2. posilovat zájem a motivaci žáků pro zvyšování své vědomostní úrovně nad rámec školních vzdělávacích programů,
  3. propojovat vzdělávání žáků v jednotlivých vzdělávacích oblastech zejména v technických a přírodovědných oborech a vytvořit předpoklady pro přípravu dostatečného počtu špičkových odborníků v preferovaných oborech,
  4. prostřednictvím aktualit a kalendária webu talentovani.cz1 podpoření aktivity široce propagovat.

Dotace poskytnutá v rámci této Výzvy je určena na období od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2024

Žádosti pro rok 2024 se vkládají do elektronického informačního systému ISPROM na adrese https://isprom.msmt.cz.

Více informací ke stažení v příloze, na webu MŠMT či na stránkách talentovani.cz.

Příloha č. 1 - Hodnotící kritéria.xlsx
Příloha č. 2 - Avízo o vratce.docx