Počítač nekouše - seminář pro všechny učitele, kteří se počítače tak trochu bojí

Vydáno: 3 minuty čtení

Pro celou řadu z nás je výpočetní technika stále něco, z čeho máme iracionální obavy. Ostýcháme se říct si o pomoc, pomoc s námi nemá dostatek trpělivosti ani času, bojíme se, že IT školení pro nás bude příliš rychlé a příliš složité a že se budou učit věci, které v praxi nevyužijeme.

Vzdělávací agentura Olchavova.cz proto připravila seminář, kde Vás v přátelské atmosféře, bez stresu a ostychu naučíme základní užitečné dovednosti při práci s výpočetní technikou. Seminář v první části pokryje předem daná témata, díky nimž se naučíte spoustu užitečných věcí potřebných pro každodenní práci s počítačem, v druhé části se zaměříme na témata a oblasti, se kterými přijdou samotní účastníci, aneb "Vše, co jste vždy chtěli vědět o počítačích, ale báli jste se zeptat."

• Základní pojmy
  • Práce se soubory, dokumenty, složkami, úložišti (interní, externí, vzdálená, cloudová řešení)
  • Internet – základy, umění vyhledávání
  • Bezpečnost - na internetu, jak si nezavirovat počítač
  • Práce s emailem – založení, kopie, přeposílání, přílohy
  • Užitečné tipy pro efektivní práci s počítačem – klávesové zkratky, správné pojmenovávání souborů, bezpečnost
  • Sdílené kalendáře
  • Sdílené dokumenty
  • Posílání velkých souborů
  • Základy práce s MS Word – vytvoření dokumentu, základy formátování
  • Dostatek prostoru pro konzultace témat na přání (nejlépe oznámeno předem), aneb "Vše, co jste vždy chtěli vědět o počítačích, ale báli jste se zeptat."

Seminář proběhne v počítačové učebně.

Termín a místo konání

Středa 23. května 2018, 10:00-16:00, 8 vyučovacích hodin.

Vzdělávací a informační centrum Praha 5, Štefánikova 249/30, Praha 5 (tram. Arbesovo náměstí, metro Anděl, z Hlavního nádraží 14 min. bez přestupu)

Registrační formulář a více informací zde: https://www.olchavova.cz/terminy-skoleni/pocitac-nekouse-aneb-efektivni-prace-s-pocitacem.html

Cena

1900 Kč vč. DPH, v ceně kurzu je zahrnuto občerstvení a všechny potřebné materiály.

Akreditace

Školení je akreditováno MŠMT v rámci DVPP. Možno platit ze šablon!

Lektor

Hynek Olchava

Vlastní firmu na vývoj chytrých webových stránek a e-shopů, ale není to "ajťák". Ve firmě plní funkci tlumočníka mezi klientem a programátory, jeho předností tedy je, že mluví "lidskou řečí", nikoli "jazykem ajťáků", má božskou trpělivost (testováno na vlastní kůži za Vás, a to opakovaně!). Vedl desítky školení pro klienty i učitele.

Seminář pořádá vzdělávací agentura Olchavova.cz

Zdroj: https://www.olchavova.cz/terminy-skoleni/pocitac-nekouse-aneb-efektivni-prace-s-pocitacem.html