Petra Chmelíková je Zlatým Ámosem Královéhradeckého kraje

Vydáno: 2 minuty čtení

V Hradci Králové proběhlo letošní již čtvrté regionální kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos. Do březnového semifinále postoupila a Královéhradeckou Ámoskou se stala Petra Chmelíková ze Základní školy 5. května ve Dvoře Králové na Labem.

Slavnostního zahájení se zúčastnila Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana pro oblast školství, která všem učitelům poděkovala za jejich práci.

Královéhradecký kraj měl letos v anketě Zlatý Ámos silné zastoupení. Žáci a studenti přihlásili jedenáct pedagogů. Nakonec se regionálního kola zúčastnilo sedm učitelek a dva učitelé. Úkolem dětí bylo obhájit svou nominaci a přesvědčit porotu, proč by právě ten jejich učitel měl postoupit do dalších bojů o pomyslnou korunku krále českých učitelů.

Porota si všímala nejen vlastní obhajoby, ale i úrovně přihlášek a obecně vystupování žáků a jejich napojení na paní učitelku či pana učitele. Žákovské týmy si pro obhajobu své nominace zvolily různé formy. Někteří si vymysleli celé básničky či písničky, v nichž ukázali, co všechno pro ně učitelé dělají a proč je mají rádi a váží si jich, jiní předvedli humorné scénky. A právě humor a bezprostřednost dětí porotci ocenili nejvíce.

„V Hradci Králové se opět potvrdilo, že v našich školách učí vynikající kantoři,“ zdůraznil Slávek Hrzal, ředitel a zakladatel ankety Zlatý Ámos. „Pro mě jste všichni vítězové. Možná to ani netušíte, ale máte ohromné štěstí. Vy, učitelé, protože máte tak vynikající žáky, a vy, děti, protože máte tak vynikající učitele“, dodal Hrzal. Všichni zúčastnění dostali drobné dárky a učitelé také vstupenky na scénické oratorium Labyrint, uváděné k 350. výročí úmrtí J. A. Komenského. Tento výjimečný den jim bude připomínat i originální figurka Zlatého Ámose Igráčka, která byla vyrobena speciálně pro účastníky této soutěže.

Semifinále ankety Zlatý Ámos se uskuteční 11. března v zrcadlových sálech Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Po jeho skončení čeká semifinalisty prohlídka Pražského hradu a přijetí u prezidenta republiky Miloše Zemana.

Šest finalistů se v předvečer Dne učitelů utká ve veřejném finále o titul Zlatý Ámos 2020 v kongresovém centru hotelu Olšanka v Praze.

Zdroj: Tisková zpráva DTA