Opravdu? Druhý ročník Týdnů mediálního vzdělávání se blíží. Registrace škol spuštěna.

Vydáno: 1 minuta čtení

Jeden svět na školách, vzdělávácí program společnosti Člověk v tísni, navazuje na loňský úspěšný první ročník Týdnů mediálního vzdělávání a v posledních šesti týdnech školního roku pořádá ročník druhý. Opět školám nabízí zajímavé 
aktivity, které jsou zaměřeny na rozvoj kritického myšlení a mediální gramotnosti žáků a studentů v celé České republice.

Řízení školyV rámci těchto týdnů mohou vyučující přímo na jejich škole uspořádat projekci dokumentárních filmů spojenou s debatou s novináři z nezávislých médií a mediálními odborníky a/nebo seminář organizací věnujících se mediálnímu vzdělávání.

Letošním mottem „O pravdu/Opravdu?“ připomínají důležitost hledání pravdy a důvěryhodných informací, v době, kdy se nepravdivé zprávy na sociálních sítích šíří rychleji než ty pravdivé.

Týdny mediálního vzdělávání se letos konají se v období od 21. května do 29. června. Školy se mohou registrovat do 1. června, a to prostřednictvím webového formuláře na stránce JSNS.CZ/tmv. Zde také naleznou veškeré potřebné informace o projektu.

Letošní ročník bude zahájen 21. května debatou s novináři Erikem Taberym (Respekt), Jiřím Hoškem (Seznam Zprávy), Petrem Šabatou (Český rozhlas) a Norou Fridrichovou (Česká televize). Debata bude streamovaná online prostřednictvím portálu Seznam Zprávy.

 Zdroj: Tisková zpráva Člověk v tísni, o. p. s.

Řízení školy