Ocenění nejlepších zástupců Zlatá karabina bylo letos předáno naposledy

Vydáno: 2 minuty čtení

Ve středu 4. 10. proběhla v centru Prahy konference Škola jako místo setkávání, v jejímž rámci vyhlásila redakce Řízení školy výsledky 10. ročníku soutěže o ty nejlepší zástupce a zástupkyně ředitele školy, Zlatou karabinu.

Za jednu celou dekádu, kdy byla tato soutěž nedílnou součástí konference o zástupcích pro zástupce, se mnohé změnilo a původní záměr upozornit na to, jak je zástupce důležitý pro život školy, se podařil. Proto se se Zlatou karabinou loučíme a dnešní ocenění jsou těmi posledními,“ vysvětlila ukončení soutěže šéfredaktorka Řízení školy, Naďa Eretová.

Za uplynulých devět let získalo ocenění 37 žen a 16 mužů. Nejčastěji putovala karabina do základních škol, poté do mateřských a středních. Nejméně karabin zamířilo do uměleckých a mateřských škol.

Do soutěže mohl stejně jako v předchozích ročnících nominovat kandidáty kdokoliv, a to od dubna do září. Nejčastěji nominace přicházely od vedení školy, ale též od kolegů z pedagogického sboru, rodičů či zřizovatelů.

Šestnáctičlenná porota vybrala i letos pět laureátů, jmenovitě:

  1. místo: Pavel Havlík, ZUŠ Český Krumlov
  2. místo: Miloslav Cajska, ZŠ a MŠ Hlušice
  3. místo: Bohuslav Hora, ZŠ Bystřice, okr. Benešov

Mimořádný počin: Ivana Váchová, MŠ Pohádka, Příbram (za 43 let ve školství a vždy laskavý přístup k dětem)

Mimořádný počin: Romana Brožková, MŠ Česká Lípa (za úspěšnou integraci dětí-cizinců a rozvoj školky v oblasti ICT).

„Co pro mě získání Zlaté karabiny znamená? Zavazuje mě být ještě lepší zástupce…,“ říká držitel Zlaté karabiny Pavel Havlík ze ZUŠ Český Krumlov.

 

Zdroj: Redakce Řízení školy