O kritickém myšlení na školách v Ústeckém kraji

Vydáno: 2 minuty čtení

Kulatý stůl P2P - 26. 3. 2019 od 13 hodin

Řízení školy onlineU kulatého stolu v prostorách hotelu Clarion Congress v Ústí nad Labem zítra ve 13 hodin zasednou odborníci na vzdělávání, aby diskutovali na téma „Kritické myšlení v dnešní škole v Ústeckém kraji“. Zaměří se zejména na podporu rozvoje dovedností pro výuku kritického myšlení u pedagogů a možnosti spolupráce státní správy, škol a dalších organizací v kraji při začleňování kritického myšlení do výuky.

Zkušenosti z výuky na základních školách představí Eva Dušková (ZŠ Chomutov) a Ivana Kopřivová (ZŠ Molekula, Ústí nad Labem). O pohledu odborů školství pohovoří Valerie Martinčeková z Děčína a Andrea Křížová z Litoměřic. Varja Paučková z ústecké školní inspekce se podělí o své dojmy ze studijní cesty ve Velké Británii. Nejsilněji bude zastoupena Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, kterou budou reprezentovat Eva Hejnová, Vlastimil Chytrý, Jiří Králík, Martin Švec a Jaroslav Říčan.

Debatu odborníků u kulatého stolu, která proběhne v úterý 26. března od 13 hodin, je možné sledovat v přímém přenosu ČTK na: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/kriticka-debata-o-kritickem-mysleni-v-dnesni-skole-videoprenosy/1732325.

Kulatý stůl je završením pilotního Projektu Lidé lidem (People to People) realizovaného v Ústeckém a Moravskoslezském kraji, který vytváří prostor pro sdílení česko-britských zkušeností a inspiraci v oblasti vzdělávání. Projekt organizuje olomoucká vzdělávací organizace ARPOK, o.p.s. ve spolupráci s britskou organizací British Council podporující mezikulturní spolupráci a příležitosti ve vzdělávání.

O Projektu Lidé lidem se můžete více dočíst na: https://www.ceskenoviny.cz/special/lide-lidem-british-council/