Nový online kurz pomáhá pedagogům učit o klimatu

Vydáno: 2 minuty čtení

Klima se mění, a vzdělávání by na to také mělo reagovat. Tým vzdělávacího centra TEREZA připravil ve spolupráci s odborníky online kurz pro pedagogy, kteří chtějí s tímto tématem začít, nebo kteří chtějí svou výuku o klimatu reflektovat a dál ji rozvíjet.

Kurz pomůže pedagogům pochopit, jaký vztah a emoce mají mladí lidé ke klimatické změně a dále komunikovat o klimatické změně tak, aby to žáky nevyděsilo, ale naopak, motivovalo klima chránit. Poskytne jim návod, jak uchopit klimatické vzdělávání ve škole a co všechno vzít v úvahu.

Kurz je akreditován MŠMT, bohužel není možné jej hradit ze Šablon OP JAK. Je určen pro učitele 2. stupně ZŠ a SŠ. Stojí za ním tým metodiků a odborníků, kteří se problematice učení o klimatu věnují už řadu let. Vše je koncipováno formou 6 video lekcí doplněných aktivitami do výuky a odkazy na ověřené materiály a zdroje pro další studium. Kurz je možné absolvovat kdykoli během roku, učitelé si jím mohou projít vlastním tempem, dle svých časových možností.

Díky podpoře Magistrátu hl. m. Prahy si účastníci, kteří pracují ve škole sídlící na území Prahy, mohou zažádat o přístup do kurzu zdarma.

Vše důležité o kurzu a přihlášení naleznete na https://klimakurz.cz/. Budeme rádi, pokud kurz doporučíte svým kolegům z Vaší školy. Věříme, že bude přínosný pro učitele přírodovědných i humanitních předmětů.

Zdroj: Vzdělávací centrum Tereza