Noc vzdělávání 2019

Vydáno: 4 minuty čtení

Pět fakult, jedna noc, téma školství a spousta inspirativních lidí.

Srdečně Vás zveme na Noc vzdělávání, kterou pořádá nezisková organizace Otevřeno na pěti pedagogických fakultách po celé republice. Festival vzdělávání, který organizují sami studenti, nabídne pestrý program složený z workshopů, přednášek, diskuzí a promítání.Řízení školy online

Kdy: Středa 27. března 2019 v 18 hodin

Kde: Pedagogická fakulta v Praze, Brně, Olomouci, Plzni a Českých Budějovicích

Svou účast na Noci vzdělávání, prosím, potvrďte na e-mailu veronika.svrcinova@otevreno.org do 25. března 2019.Pro individuální rozhovory budou k dispozici zástupci spolku Otevřeno a jednotliví hosté. Každá pobočka nabízí vlastní program podle zájmu místních studentů. Konkrétní informace naleznete na webových stránkách www.nocvzdelavani.cz.

Organizace Otevřeno, která sdružuje studenty pedagogických fakult, pořádá k příležitosti Dne učitelů již třetí ročník Noci vzdělávání. 27. března se veřejnosti otevře pět fakult v následujících městech: Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Festival vzdělávání, který organizují sami studenti, nabídne pestrý program složený z workshopů, přednášek, diskuzí a promítání tematických filmů.

Cílem Noci vzdělávání je vyzdvihovat otázky kolem důležitých témat školství. „Známkovat nebo neznámkovat, učit se venku nebo dávat domácí úkoly – to jsou jen některá témata, která zazní na letošním ročníku. Kromě toho se budeme věnovat například finanční, digitální a mediální gramotnosti, domácímu vzdělávání nebo osobnosti učitele,” uvedl Tomáš Čakloš, předseda iniciativy Otevřeno.

Třetí ročník Noci vzdělávání nabízí prostor pro setkávání různých skupin lidí se stejným zájmem. „Společnost stále hlasitěji volá po změnách ve školství. Proto bychom i my rádi přispěli k hledání možných cest, kterými se vydat, ať už formou diskuzí nebo názornými workshopy. Cílíme nejen na rodiče, ale na každého, kdo si klade tu samou otázku – co takhle dělat to jinak?” vysvětluje Čakloš.

Každá regionální pobočka si sestavuje vlastní seznam prezentovaných témat podle zájmu místních studentů. Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program, který nabídne například promítání inspirativních filmů ze školního prostředí. Akce začne na všech pěti pedagogických fakultách už v 18 hodin. Konkrétní program jednotlivých poboček včetně hostů a časového rozvržení naleznete na webu www.nocvzdelavani.cz

27. 3. 2019

Už 27. března otevřeme dveře pedagogických fakult po celé republice. Nejen pro studenty, ale i pro rodiče, učitele, akademiky a širokou veřejnost.

Jak být co nejlepším učitelem? A co pro to můžou dělat fakulty, budoucí učitelé nebo samotní studenti? Přijďte se potkat, debatovat a inspirovat na festival vzdělávání plný workshopů, besed a diskusí.

Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy

1. Linie

18:00 Hodnocení žáka; Příklad dobré praxe; Formativní hodnocení

2. Linie - workshopy

Kritické myšlení; Finanční gramotnost; Šikana; Mediální gramotnost

3. Linie - participace, demokracie

Participace žáků; Průvodce demokratickou kulturou; Příklady dobré praxe

4. Linie - Jak se z toho nezbláznit??

Nevypusť duši; Syndrom vyhoření; Úspěšnost studentů na Pedf

5. Linie - Co si ze školy odnášíme??

Stereotypy, gender; Rozdíly mezi 4 a 8 gymnázii

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity

1. linie

• 18:00 Jana Nováčková: Unschooling
  • 20:00  Kdo smí učit naše děti?

2. linie

• 19:00 – 21:00 D240 aula  Věda není nuda
  • 18:30 – 21:00 vTL201 Živá knihovna
  • 19:15 – 20:45D220  Filosofický workshop pro učitele
  • 20:00 – 20:30D240 aula  Co nabízí žákům a učitelům Post Bellum?
  • 21:00 – 22:00D240 aula  Učíme s filmem
  • 18:00 – 22:00D221  Klub deskových her TF JU