Nevypusť duši

Vydáno: 1 minuta čtení

Nebojíme se mluvit o duševním zdraví

Přejeme si, aby konverzace o duševním zdraví byla součástí běžného života. Je totiž stejně důležité, jako zdraví fyzické. Chceme, aby už děti na základní škole věděly, jak se o své duševní zdraví správně starat. Zdravá psychohygiena by měla být vědomou součástí našeho života, stejně jako třeba čištění zubů.

Záleží nám na tom, aby duševní onemocnění nebyla stigmatizována a lidé se nestyděli říci si o radu. Protože každý by měl vědět, kam se obrátit v případě duševních obtíží, stejně jako ví, kam jít se zlomenou rukou.

Pracujeme na tom, aby se nikdo nebál pomoci člověku, který prožívá duševní obtíže. Už na základní škole se učí, jak zalepit řeznou ránu a poskytnout první pomoc. Děti i dospělí by měli vědět, jak být oporou a pomoci člověku, který vypouští duši.