Náměstek Štech na zasedání Rady Evropské unie

Vydáno: 1 minuta čtení

Náměstek ministryně školství Stanislav Štech se dnes v Bruselu zúčastnil zasedání Rady Evropské unie k oblasti vzdělávání. Ministři evropských zemí se shodli, že je třeba pokračovat v podpoře vysoce kvalitního vzdělávání pro všechny a pečovat o maximální rozvoj vzdělávacího potenciálu každého žáka.

Rada schválila závěry o investování do evropské mládeže (se zvláštním zřetelem k Evropskému sboru solidarity) a o začleňování rozmanitosti v zájmu dosažení vysoce kvalitního vzdělávání pro všechny. V diskuzní části jednání náměstek Štech představil iniciativy České republiky zaměřené na podporu žáků se zdravotními, sociálními či jinými znevýhodněními. „Děti pocházejí z různých socioekonomických, kulturních či náboženských prostředí, některé jsou zdravotně, či jinak znevýhodněné. V přístupu ke vzdělávání si však všechny mají být rovny," uvedl ve svém vystoupení náměstek Štech.

Zdroj: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/namestek-stech-na-zasedani-rady-evropske-unie