Náctiletí řeší otázky své genderové identity

Vydáno: 2 minuty čtení

Podcast NPI ČR

Co se to děje? Náctiletí řeší otázky své genderové identity. Zkoumají a osvobozují své sexuální orientace způsobem, který dříve nebyl běžný. Zabývají se tím, zda jsou cisgender či transgender a řeší své vztahy a sexualitu tak strukturovaně, až nám to může pěkně zamotat hlavu. Jak k téhle revoluční tématice z pozice pedagogů a rodičů přistupovat? Jak jim porozumět a zároveň vzájemně nacházet zdravé hranice?
Studenti také požadují moderní sexuální výchovu. Chtějí si povídat nejen o nebezpečných nástrahách sexuality, ale i o zdravých vztazích založených na vzájemném souhlasu a o sexuálních potěšeních. Jak provádět sexuální výchovou bezpečně a moderně a nestat se terčem posměšků?
Tento podcast přináší inspiraci pedagogům i rodičům, kteří chtějí být s „novou generací“ v těchto tématech v kontaktu. Moderuje Petra Svoboda.

Všechny díly podcastu Nová generace-vztahy, sexualita a gender ve škole si můžete poslechnout:

Zdroj: NPI ČR