Na čtvrtek připadá Den prázdných tříd

Vydáno: 1 minuta čtení

Budou ve čtvrtek 17. května školy prázdné? Na tento den totiž připadá mezinárodní Den prázdných tříd. Žáci a studenti se svými učiteli budou moci opustit třídy a strávit tento den, nebo alespoň jednu vyučovací hodinu, venku: na školní zahradě či hřišti, v blízkém parku nebo zkrátka někde v přírodě. Pod širé nebe je možné přesunout vlastně skoro každé téma výuky. Připojit se mohou jednotlivé třídy i celé školy - mateřské, základní i střední.

Takzvaný Outdoor Classroom Day zavedla v roce 2012 skupina londýnských učitelů jako svátek vzdělávání na čerstvém vzduchu, a to s cílem podpořit venkovní vzdělávání a motivovat další učitele, aby během daného dne strávili alespoň jednu vyučovací hodinu se svými žáky mimo budovu. Čeští žáci se obyčejně dostávají v průběhu dne ven minimálně. Jak plánujete oživit výuku v tento den na vaší škole? Více o Dnu prázdných tříd si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: https://www.novinky.cz/veda-skoly/472227-na-ctvrtek-pripada-den-prazdnych-trid.html