MŠMT k zahájení trestního stíhání několika osob

Vydáno: 1 minuta čtení

Státní tajemník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Jindřich Fryč přijal dle služebního zákona personální opatření v souvislosti se zahájením trestního stíhání.

V souvislosti s oznámením Policie ČR o zahájení trestního stíhání byla státní zaměstnankyně Mgr. Simona Kratochvílová, MBA, náměstkyně ministryně pro řízení sekce sportu a mládeže, v souladu se služebním zákonem s účinností od dnešního dne zproštěna výkonu služby. S tímto krokem byla přijata nezbytná organizační opatření k zajištění řádného fungování sekce.

Dále ke dni 9. 5. bude také z pozice ředitele Vysokoškolského sportovního centra odvolán Ing. Zdeněk Bříza.

MŠMT nadále poskytuje veškerou součinnost orgánům činným v trestním řízení.

Zároveň bylo rozhodnuto o ukončení dohody o pracovní činnosti s Ing. Karlem Březinou.

Další informace o postupu sekce k zajištění financování sportovních klubů, dětí a mládeže oznámí MŠMT v úterý.​