Místo hoblíků drony. Dílny sice ve školách jsou, ale podnikatelé je chtějí modernější

Vydáno: 1 minuta čtení

Návrh na zavedení dílen do škol vyvolal ostrou diskusi, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR na něm ale trvá. Podnikatelé teď řeší s ministerstvem školství, jaké školy se zapojí do cvičného testování. Obdoba dílen už přitom v rozvrzích je, namítá Asociace ředitelů základních škol.

Děti na základní škole se vrátí do dílen. Jen místo hrabiček a hoblíků dostanou do ruky ovladače dronů nebo 3D tiskárny, aby si uměly vytisknout kryt na mobil. Přestože se tento návrh Asociace malých a středních podniků setkal v posledních dnech s kritikou, její předseda Karel Havlíček si za ním stojí. V článku si můžete přečíst, jak tento trend podporuje premiér v demisi Andreje Babiše (ANO) a zda bude nutné jiné vyučovací hodiny, např. angličtinu, pokrátit.

Zdroj: https://archiv.ihned.cz/c1-66073260-misto-hobliku-drony-dilny-sice-ve-skolach-jsou-ale-podnikatele-je-chteji-modernejsi