Ministr podepsal memorandum o spolupráci energetiků se školami

Vydáno: 1 minuta čtení

Rozvoj polytechnické výchovy v mateřských a základních školách, podpora technického vzdělávání na středních školách a seznamování učitelů s technologickými novinkami v energetice. Tak by měla vypadat spolupráce MŠMT a Českého svazu zaměstnavatelů v energetice (ČSZE). Memorandum o spolupráci dnes podepsal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a člen představenstva  a ředitel  ČSZE Jan Klas.

"Cílem je rozšířit spolupráci škol s energetickými firmami a více přiblížit výuku praxi. Chceme, aby školy připravovaly kvalifikované odborníky připravené na trh práce a rychle se měnící technologický vývoj," uvedl ministr školství Robert Plaga. 

Podněty energetiků ministerstvo využije také při tvorbě a modernizaci profesních kvalifikací. Další spolupráce je plánována v oblasti firemního vzdělávání a uznávání výsledků dalšího vzdělávání. "Memorandum je pro nás významným závazkem. O jeho plnění se neobávám. Silnou oporu máme v našich krajských pilotních školách, které mají bohaté zkušenosti jak se středním, tak i dalším profesním vzděláváním. Máme tedy resortu školství opravdu co nabídnout ", dodal  člen představenstva  a ředitel ČSZE Jan Klas

 

Zdroj: http://www.msmt.cz/ministr-podepsal-memorandum-o-spolupraci-energetiku-se