Ministr jednal s eurokomisařkou Jourovou o revizi inkluze

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se dnes sešel s eurokomisařkou Věrou Jourovou. Tématem jednání bylo společné vzdělávání.  

Ministr školství Robert Plaga jednal s eurokomisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Věrou Jourovou o chystaných krocích v oblasti inkluze a seznámil ji s aktuálními statistikami. „Je potřeba provést revizi, nikoliv zrušení společného vzdělávání. Věcnou, ale také finanční revizi provedeme po vyhodnocení nově nastaveného systému financování inkluze,“ uvedl ministr Plaga a pokračoval: „Co se týče například počtu dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami v běžných školách, tato čísla nepřetržitě rostou stejně tak, jako počty asistentů pedagoga. Mezi školními roky 2010/11 až 2016/17 se počet asistentů zvýšil o více než pět tisíc úvazků.  Zajímavé ale je, že jen od září 2016 do září 2017 vzrostl počet asistentů pedagoga skokově o 4 426 fyzických osob,“ dodal ministr Plaga.

Ministr školství poté informoval eurokomisařku Jourovou také o krocích v oblasti plnění Akčního plánu pro výkon rozsudku Evropského soudu pro lidská práva ve věci D. H. a ostatní proti ČR.

Zdroj