Která škola má nejlepší web? Soutěž sCOOL web vyhlásila finalisty a veřejné hlasování

Vydáno: 2 minuty čtení

Druhý ročník soutěže školních webů sCOOL web 2016 má za sebou první kolo, v němž hodnotitelé posoudili webové prezentace přihlášených škol. Z každé ze tří kategorií postupuje 10 nejlepších finalistů do druhého kola, kde bude rozhodovat odborná porota, vedle toho proběhne online hlasování o Cenu veřejnosti.

EDUin se rozhodl před rokem založit tuto každoroční celorepublikovou soutěž pro všechny základní a střední školy především proto, aby jim pomohl ukázat cestu, kudy rozvíjet školní webové stránky. Školy se shodují: něco takového tady chybělo, již samotné sestavení soutěžních kritérií nám dává návod, jak rozvíjet náš web a otevírat tak školu ještě více veřejnosti. Soutěž zároveň skrze vítězné příklady dobré praxe ukazuje kvalitní praktické realizace ověřené v ostrém provozu. Vedle posouzení dle pravidel dobrého školního webu pořadatelé zajišťují technické testování na optimalizaci pro vyhledávače, úroveň bezpečnosti nebo korektnost zdrojového kódu.

Weby jsou hodnoceny ve čtyřech oblastech

  • Otevřenost školy vůči veřejnosti
  • Uživatelská přívětivost – použitelnost, přehlednost, přístupnost a srozumitelnost
  • Bezpečnost
  • Grafické zpracování – grafika, design, estetický dojem
  • Soutěží se ve třech kategoriích:

A - Neúplně organizované základní školy
B - Úplně organizované základní školy
C - Střední školy

Třicet finalistů je možné najít ZDE. Veřejnost může vybírat své favority v online hlasování do 5. června 2016.

Miroslav Hřebecký, koordinátor soutěže, řekl: "Jsme velmi mile překvapeni, jak pozitivně školy uvítaly naše soutěžní kritéria a snaží se své weby dostat do souladu bez ohledu na účast v soutěži. Naše pravidla dobrého školního webu se hned po prvním ročníku pro ně stala referenčním rámcem.“

Zdroj: http://www.scoolweb.cz/