Krizové situace ve škole – jak jim předcházet, jak jim čelit a jak je řešit

Vydáno: 1 minuta čtení

Psychické potíže mezi žáky základních a středních škol nejsou dnes ničím výjimečným. Řada z nich se potýká s problémy v osobním či rodinném životě. Uplynulé dva roky v souvislosti s pandemií covid-19 či válkou na Ukrajině psychické pohodě napříč společností také nepřispěly. Tyto obtíže či jen určitá nepohoda se mohou projevit i během školního vyučování, kde si s jejich projevy pedagogové, asistenti pedagoga a další zúčastnění pracovníci musí poradit.

V rámci této konference se pokusíme poskytnout návod, jak s těmito jevy pracovat v různých fázích a na různých úrovních – jak krizovým situacím předcházet, jak je řešit v jejich akutní fázi, jak následně pracovat se třídou, kde k nějaké krizi došlo. Pozornost bude věnována i nastavení systému práce s krizí v rámci školy a kdy a jak spolupracovat s dalšími odborníky a institucemi.

Termín konání: 1. 12. 2022

Místo konání: Prostory SVČ Jednička, Truhlářská 1113/8, Praha 1

Více informací: https://www.pasparta.cz/krizove-situace-ve-skole-jak-jim-predchazet-jak-jim-celit-a-jak-je-resit/

Zdroj: Pasparta