Kantoři pro malotřídky nejsou. Odrazují je nízké platy a mizivá pravomoc

Vydáno: 1 minuta čtení

Sehnat do venkovské malotřídní školy nového pedagoga je čím dál obtížnější. Důvodem jsou nízké platy a téměř nulové pravomoci kantorů. Problémy mají například v Milavčích na Domažlicku.

Dnešní pedagogické fakulty připravují učitele pouze na plně organizované školy. Studenti se nedozvídají nic o tom, jak probíhá výuka na malotřídních školách,“ zdůrazňuje Vlastimil Weiner, ředitel Základní a mateřské školy v Milavčích na Domažlicku. Více o odlišnosti výuky v malotřídních školách a nedostatku učitelů na trhu práce si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: https://plzen.idnes.cz/malotridni-skola-kantor-ucitel-venkov-pedagog-uklizecka-vedouci-jidelny-1qz-/plzen-zpravy.aspx?c=A180412_095448_plzen-zpravy_vb

Pro málotřídní školy je na trhu velmi málo materiálů, které by jim mohli pomoci. Webovou aplikaci určenou pro ředitele škol - Řízení školy online je možné filtrovat speciálně pro málotřídní školy. Vyzkoušejte zdarma!