Jak na dezinformace?

Vydáno: 1 minuta čtení

Konference k mediálnímu vzdělávání

Úterý 5. prosince v Centru současného umění DOX v Praze od 9 hodin

Program bude rozdělen na dopolední a odpolední část. Dopoledne proběhnou dvě panelové debaty. První s názvem Problematika dezinformací, dopady a řešení se jako hosté zúčastní Nikola Hořejš (psycholog, vedoucí analytik ústavu STEM), Karel Strachota (ředitel vzdělávacího projektu Jeden svět na školách) a zástupkyně Ministerstva vnitra České republiky.

V druhé panelové debatě s titulem Dezinformace a sociální sítě spolu budou diskutovat Lucie Čejková (doktorandka a výzkumnice, Katedra mediálních studií a žurnalistiky FSS MU a SYRI; lektorka, Fakescape), Jaroslav Valůch (vedoucí programu mediálního vzdělávání v organizaci Transitions) a Josef Holý (technolog a spoluautor podcastu Kanárci v síti).

V odpolední části se účastníci z řad pedagogů a vzdělavatelů mají možnost přihlásit na jeden ze čtyř praktických workshopů.

• Více informací a podrobný program
  • Cena: registrace a účast je zdarma
  • Určeno primárně pro: vyučující a metodiky prevence ze základních a středních škol, knihovníky a další vzdělavatele.

Zdroj: Organizace Člověk v tísni a její vzdělávací program Jeden svět na školách