Finanční gramotnost - modelové situace ke stažení

Vydáno: 2 minuty čtení

Následující modelové situace vytvořené pomocí tabulkového kalkulátoru MS Office Excel slouží k praktickému využití a pomohou i pří výuce. Účelné a jednoduše přizpůsobitelné tabulky a grafy jsou nyní volně ke stažení  na našem eshopu.

Sestavený materiál představuje elektronickou podporu ke knize Finanční gramotnost - výpočty v Excelu. Lze ji použít i samostatně. Obsahuje vzorové úlohy korespondující s vlastním psaným textem.

Řízení školy onlineJednoduchá a srozumitelná práce s modelovými situacemi v Excelu:

• provedení základní analýzy,
    • rychlé pochopení podstaty problému,
    • nastínění dalších možných variant řešení,
    • konečné nalezení nejvýhodnějšího řešení podle předem zadaných parametrů.

Modelové úlohy jsou vloženy do jednotlivých záložek, resp. listů Excelu. Zde se uvádí základní informace o řešeném problému, jako například popis dané situace, stručný metodický výklad, vysvětlení problému a přehled použitých vzorců i funkcí. Některé úlohy doplňují pro větší názornost grafy a přehledné tabulky. Většina z nich obsahuje také odkaz na konkrétní stranu v knize. Použití modelových situací spolu s publikací Finanční gramotnost - výpočty v Excelu vřele doporučujeme.

Řízení školy

Z obsahu

• Rodinný rozpočet - finanční rozhodování rodiny
    • Výpočty spojené s půjčováním peněz
    • Výpočty časové hodnoty peněz
    • Výpočty spojené se spořením a investováním peněz

Ke stažení

Elektronickou podporu knihy si můžete stáhnout v našem eshopu nebo v rámci pracovní situace Finanční gramotnost.