Do školních bufetů se vrátí obložený chléb se šunkou, sýrem a zeleninou. Ministerstvo chce zmírnit pamlskovou vyhlášku

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministerstvo zdravotnictví poslalo ve čtvrtek resortu školství návrh na zmírnění takzvané pamlskové vyhlášky. Navrhuje se v něm například úprava hladiny tuků, cukrů a soli tak, aby bylo možné ve školních bufetech a jídelnách připravovat třeba obložený chléb s kvalitní šunkou a sýrem a zeleninovou oblohou. Návrh na resortu zdravotnictví připravila meziresortní skupina složená z hygieniků, lékařů i potravinářů.

Ministerstvo zdravotnictví poslalo ve čtvrtek resortu školství návrh na zmírnění takzvané pamlskové vyhlášky. Ta od loňského ledna zakazuje prodej nezdravých potravin a nápojů ve školních bufetech a automatech. Více o návrhu na změnu i o tzv. pamlskové vyhlášce, která se v praxi jeví jako příliš přísná, si můžete přečíst zde.

Zdroj: https://archiv.ihned.cz/c1-66119370-do-skolnich-bufetu-se-vrati-oblozeny-chleb-se-sunkou-syrem-a-zeleninou-ministerstvo-chce-zmirnit-pamlskovou-vyhlasku