Divadelní kroužky se zaměří na rozhlasové hry

Vydáno: 2 minuty čtení

Semestr začíná 8. března, vítáme nové účastníky 

Jarní, v pořadí čtvrtý, semestr Divadelních kroužků Paměti národa bude věnován tvorbě rozhlasových her. Je určen dětem a mladým lidem ve věku 12 - 18 let, kteří společně hledají a vyprávějí příběhy zachycující důležité momenty 20. století. Pracují přitom se sbírkou Paměti národa a využívají i přímá svědectví pamětníků. V tomto semestru se účastníci společně s lektory zaměří především na tvorbu rozhlasových her a podcastů. Ke spolupráci přizveme odborníky z rozhlasové a novinářské praxe, mj. i ředitele Post Bellum, Mikuláše Kroupu a divadelní režisérku Tamaru Pomoriški, kteří účastníky společně s lektory rozhlasovou tvorbou provedou.

Lekce probíhají zatím online a probíhají každé odpoledne, od pondělka do čtvrtka. Pokud v průběhu jara dojde k rozvolnění, vrátíme se do divadelních prostor, kde kroužky působí (tj. Praha 1 - Divadlo v Dlouhé, Praha 4 - Divadlo na Jezerce, Praha 6 - Kaštan a Praha 8 - Divadlo pod Palmovkou) a k venkovním setkáním. Některé skupiny se rozjedou i v dalších regionech, např. v Brně nebo v Plané. Patnáct společných schůzek se uskuteční do druhé poloviny června.

Právě nyní je čas se přihlásit. Bližší informace o tom, kde se kroužky otevírají, Vám ráda poskytne: zuzana.burdova@postbellum.cz a přihlášku naleznete na webu: divadlo.pametnaroda.cz

 

Zdroj: Post Bellum o. p. s.