Digitální přihlašovací systém DiPSy spuštěn - přihlášky na střední školy

Vydáno: 1 minuta čtení

Uchazeči a jejich rodiče mohou přihlášky podávat do 20. února.

Přihlášku je možné podat zcela online s využitím Identity občana. Bez ní je možné přihlášku v systému DiPSy vyplnit a následně vytisknout a poslat. Zůstává v platnosti i možnost podat přihlášku "po staru" papírově.

Přihlásit se až na tři další obory mohou i uchazeči, kteří si na podzim podali přihlášku na obory s talentovými zkouškami. V únoru tak mohou napsat do přihlášky až pět oborů – k maximálně dvěma talentovým, kam se hlásili na podzim, si mohou vybrat tři další obory, maturitní i nematuritní.

V případě problémů bude možné se obrátit na e-mail určený pro dotazy veřejnosti: prihlaskynastredni@msmt.cz. Systém DiPSy je kompatibilní se všemi operačními systémy. Přihlášky bude možné do systému DiPSy podat i přes mobilní telefon.

Zdorj: https://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/uchazeci-mohou-podat-prihlasku-na-stredni-skolu-od-1-unora