Co může dětem s OMJ usnadnit integraci do třídy?

Vydáno: 1 minuta čtení

V novém podcastu Zapojme všechny si moderátorka Rumyana Georgieva povídá s programovou ředitelkou a vedoucí služeb pro pedagogy obecně prospěšné společnosti META Kristýnou Titěrovou o tom, jaké služby nabízí obecně prospěšná organizace META pro žáky s odlišným mateřským jazykem (OMJ), co je třeba zohlednit při učení se češtině jako druhému jazyku a co může dětem s OMJ co nejvíce usnadnit zapojení do třídy.

V článku k podcastu na webu Zapojmevšechny.cz najdete navíc spoustu dalších informací k tomuto tématu:

Řízení školy online

  • Podpora žáků s OMJ před doporučením pedagogicko-psychologické poradny
  • Co je "určená škola", jak funguje a kde je najdete?
  • Práce s klimatem třídy
  • Učení se češtině jako druhému jazyku atd.

Také zde získáte spoustu tipů, kde najít potřebné materiály pro začlenění dítěte s OMJ do třídy a odkazy na vhodné weby…

https://zapojmevsechny.cz/clanek/detail/podcast-23-dil-nastup-zaku-s-odlisnym-materskym-jazykem-omj-do-skoly

 

Podcast Zapojme všechny

Nové díly podcastu o společném vzdělávání Zapojme všechny publikujeme vždy jednou za 2 až 3 týdny. Moderátorky Marta Kozdas a Adéla Pospíchalová si v nich povídají s odborníky na vzdělávání a výchovu a také s rodiči a žáky či studenty.

Podcast vzniká v projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi a je součástí webové aplikace pro pedagogy a rodiče Zapojmevšechny.cz. Dostupný je také například prostřednictvím aplikací Spotify, Google Podcast nebo Apple Podcast.

 

Zdroj: NPI ČRNPI ČR