Co dělají škol pro demokracii?

Vydáno: 2 minuty čtení

Vyhlášení nejinspirativnějšího projektu žákovského parlamentu 2019.

Kdy

• 21. 11. 2019 od 11 do 14 hodin

Kde

• Hlavní sál, Senát PČR, Praha 1

Na půdě Senátu ČR každoročně představujeme projekty žákovských parlamentů, které děti samostatně zrealizovaly a které jsou zajímavé i pro ostatní školy. Součástí programu je prezentace nejinspirativnějších projektů žákovského parlamentu školního roku 2018/2019.

Komu je akce určena?

Školám, které mají žákovský parlament a dlouhodobě usilují o posilování participace dětí na životě školy. Žákovský parlament těchto škol uspořádal ve školním roce 2018/2019 nějakou pěknou akci, o kterou se chce podělit s ostatními. Do Senátu zveme 6 zástupců žákovského parlamentu 1 pedagoga a 1 zástupce vedení z každé školy.

Porota a cena pro nejinspirativnější projekt

V letošním roce přijali pozvání do poroty: senátorka Miluše Horská, senátor Marek Hilšer, moderátor Martin Veselovský, zpěvák a herec Adam Mišík a předsedkyně učitelské platformy a učitelka Petra Mazancová. Opět bude hlavní cenou Prožitkový kurz pro celý parlament v režii naší organizace.

Do Senátu v pěti krocích:

1. ANOTACE PROJEKTU: Do 16. 9. 2019 pošlete (na veronika.pevna@cedu.cz) anotaci projektu, na který jste hrdí a který byl realizován ve školním roce 2018/2019 (formulář si stáhněte ZDE, připojte 1-2 fotografie).

2. TOP 10 PROJEKTŮ: Z přihlášených projektů vybereme dne 25. 9. 2019 10 nejzajímavějších, o nichž žáci natočí cca 50 - 80 vteřinové video, které zašlou do 1. 11. 2019.

3. HLASOVÁNÍ VEŘEJNOSTI: Veřejnost formou online hlasování podpoří projekt, který ji nejvíce oslovil (hlasování bude probíhat na našich stránkách ve dnech 9. - 19. 11. 2019). Vítěz získá Cenu veřejnosti

4. PREZENTACE V SENÁTU: 21. 11. 2019 proběhne na půdě Senátu ČR za účasti všech přihlášených škol a hostů představení 10 projektů.

5. VYHLÁŠENÍ NEJINSPIRATIVNĚJŠÍHO PROJEKTU: Porota a všichni přítomní hosté vyberou nejinspirativnější žákovský projekt roku 2019.

Zdroj: http://www.skolaprodemokracii.cz/deti-v-senatu/co-delaji-skoly-pro-demokracii.html