České děti rozumí podnikání i tomu, jak ušetřit. Jednoduché počty jim ale dělají problém

Vydáno: 1 minuta čtení

Finanční gramotnost se na základních školách povinně vyučuje teprve od září 2013. České děti přesto docela dobře rozumí tomu, jak funguje podnikání nebo na čem lze v rodině ušetřit. Problémy ale mají s jednoduchými početními úlohami.

Spočítat aritmetický průměr není nic těžkého. Poznat, že slovní úloha tázající se na cenu za kilogram směsi oříšků chce po žákovi jen tento jednoduchý výpočet, ale dokázalo jen něco přes polovinu žáků devátých tříd. Proč dětem chybí základní matematické uvažování? Na co dále se "Test ekonomických dovedností" od společnosti Kalibro zaměřil?

Zdroj: http://archiv.ihned.cz/c1-65757680-ceske-deti-rozumi-podnikani-i-tomu-jak-usetrit-jednoduche-pocty-jim-ale-delaji-problem

Z našeho eshopu:

Finanční gramotnostFinanční gramotnost