Česká republika se zapojuje do oslav Evropského týdne programování 2020

Vydáno: 2 minuty čtení

Code Week – Evropský týden programování – vstoupil do své druhé poloviny. V rámci celoevropské kampaně na podporu digitálních dovedností se v České republice uskuteční celkem 126 akcí. Většina z nich probíhá online.

Evropský týden programování je iniciativou podporovanou Evropskou komisí, která si klade za cíl zábavným a atraktivním způsobem přiblížit programování a digitální dovednosti široké veřejnosti. V letošním roce slavíme programování ve dnech od 10. do 25. října. Do oslav se může zapojit kdokoliv uspořádáním vlastní akce na podporu digitální gramotnosti. Stačí ji zaregistrovat na stránce Codeweek.eu. Dům zahraniční spolupráce (DZS) působí v této kampani jako koordinátor pro zájemce z řad škol.

V roce 2019 se Evropského týdne programování zúčastnilo 4,2 milionu lidí ve více než 80 zemích celého světa. Do letošního ročníku se celosvětově přihlásilo 52 514 organizací. Nejvíce akcí v přepočtu na počet obyvatel organizuje Polsko, Česká republika se do oslav zapojila 126 akcemi. Nejvíce událostí v Čechách pořádají neziskové organizace působící v oblasti vzdělávání, týden programování je však velmi oblíbený také u základních škol. Všechny akce letošního týdne programování naleznete na této mapě. S ohledem na současnou epidemickou situaci jich většina proběhne online.

„Dům zahraniční spolupráce se snaží školy v zapojení do Code Weeku maximálně podpořit a pomoci jim zavést principy programování i do běžné výuky. Na stránkách CodeWeek.eu jsou proto volně dostupné materiály a zdroje pro žáky i metodiky a plány lekcí pro učitele. Učitelé si navíc mohou projít výukové moduly, díky nimž snadno připraví pro žáky hodinu programování i ti, kteří sami nikdy neprogramovali,“ vysvětluje aktivity DZS Lucie Durcová z Informačního a komunikačního oddělení.

Pro více informací prosím kontaktujte: Lucie Durcová vedoucí informačního a komunikačního oddělení tel: +420 733 125 972, e-mail: lucie.durcova@dzs.cz

Dům zahraniční spolupráce

Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Jeho stěžejní činností je správa programů zaměřených na oblast mezinárodního vzdělávání a propagace českého školství v zahraničí. Více informací o aktivitách DZS naleznete na www.dzs.cz

Zdroj: Tisková zpráva, 20. 10. 2020, Dům zahraniční spolupráce