Budou ve školách od září lépe zásobené bufety? Ministerstvo připravuje zmírnění 'pamlskové' vyhlášky

Vydáno: 1 minuta čtení

Sortimenty školních bufetů hlavně na základních školách se nejspíš od září rozšíří. Do regálů by se mohly vrátit třeba některé mléčné výrobky nebo dnes zakázané druhy pečiva. A to díky zmírnění takzvané pamlskové vyhlášky. Její úpravu teď připravují ministerstva zdravotnictví a školství. Současná norma platí téměř rok a půl.

Změnu vyhlášky prosazuje hlavně ministerstvo školství. „Pan ministr Plaga již při svém nástupu do funkce prohlásil, že pamlsková vyhláška je podle něj postavena represivně a že není zastáncem toho, že takto pojatá represe něco přinese. Právě proto Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) iniciovalo pro úpravy vyhlášky spolupráci mezi MŠMT a Ministerstvem zdravotnictví. V tuto chvíli probíhá finalizace úprav,“ vysvětlovala mluvčí ministerstva Jarmila Balážová. Více o tzv. pamlskové vyhlášce si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/skola-ministerstvo-zdravotnictvi-bufety-pamlskova-vyhlaska-zmirneni_1805090847_gol