Vydáno: 1 minuta čtení

Asociace ředitelů základních škol České republiky nesouhlasí s plošným uzavřením prvních stupňů základních škol, o kterém dnes jednala tripartita.

Vládní představitelé od počátku školního roku ubezpečují školy i veřejnost o tom, že se uzavírání škol bude řešit regionálně s ohledem na místní podmínky a pandemickou situaci a že nebude plošné. O plošném uzavření s řediteli škol tentokrát nikdo nejednal. Po zkušenostech z jara vnímáme toto opatření jako krok ochromující celou společnost, v případě delšího trvání s vážnými následky pro úroveň vzdělání dětí.

Asociace ředitelů je připravena jednat o jiných možných variantách, jak pandemickou situaci řešit úpravou docházky žáků do škol.

Michal Černý – prezident AŘZŠ

Jaroslav Jirásko – viceprezident AŘZŠ