Mgr. Eva Mikulášková

  • Článek
Podle odhadů německých a polských historiků bylo během druhé světové války do Německa zavlečeno asi 50 až 250 tisíc dětí určených k poněmčení. Bohužel i dnes je téma krádeží dětí a jejich násilné převýchovy znovu aktuální a děje se téměř před našima očima v Ruskem okupované Ukrajině. Vzdělávací výstavu Ukradené děti, která se tomuto tématu věnuje, si díky organizaci Post Bellum můžete zapůjčit i do vaší školy.
Vydáno: 21. 11. 2023
  • Článek
Už třetím školním rokem v Síti škol Paměti národa pořádáme vzdělávací semináře, workshopy a exkurze pro učitele společenskovědních předmětů ze základních a středních škol. Začali jsme v Praze a postupně jsme přidali další místa v Česku. Aktuálně semináře probíhají kromě Prahy také v Brně, na Jihlavsku, Karlovarsku, Kolínsku, Olomoucku a Těšínsku.
Vydáno: 19. 09. 2023
  • Článek
Proč jsme odešli aneb Příběhy našich sousedů ze světa Mgr. Dagmar Erbenová Ph.D. učitelka dějepisu, spolupracovnice Post Bellum Mgr. Eva Mikulášková koordinátorka vzdělávacích projektů Post Bellum Dnes žijí v...
Vydáno: 23. 02. 2021
  • Článek
Síť škol Paměti národa, nová platforma z dílny Post Bellum, propojuje učitele dějepisu a společenských věd napříč školami. Už devátým rokem působí organizace Post Bellum na poli vzdělávání, kde se soustředí zejména na podporu nových přístupů, projektové výuky a zážitkové pedagogiky v oblasti moderních dějin a společenských věd s přesahem do lidskoprávní tematiky.
Vydáno: 24. 11. 2020
  • Článek
Organizaci Post Bellum se v roce 2019 podařilo svůj úspěšný vzdělávací koncept Příběhy našich sousedů rozšířit do zahraničí. Díky učitelům a dětem z českých škol se sbírka Paměti národa rozrostla o 11 příběhů českých krajanů z Evropy a USA.
Vydáno: 24. 03. 2020