Mgr. Magdaléna Benešová

  • Článek
Téma přijímacích zkoušek na střední školy posledních několik měsíců neopouští veřejný prostor. Mluvíme o jednotné přijímací zkoušce a její (ne)smysluplnosti, o obrovském převisu uchazečů na čtyřleté obory ze silných ročníků, elektronické přihlášce na přijímačky (která snad bude – a snad bude fungovat), o dopadech stávajícího systému na duševní pohodu, wellbeing a budoucnost současných deváťáků. Situace je obrovsky stresující pro všechny, podmínky jsou nepředvídatelné. Věřím, že mnohé střední školy přemýšlí, jak tuto zátěž pro své uchazeče aspoň trochu zmírnit. V článku nastíníme, jak o přijímačkách přemýšlíme v naší střední škole, Gymnáziu Paměti národa (GPN).
  • Článek
Při práci na projektu Příběhy našich sousedů jsme si prvně začali všímat benefitů, jaké společný dialog nejmladší a nejstarší generace přináší. Jakými dalšími způsoby lze tento dialog využít ve vzdělávání?
Vydáno: 20. 09. 2022
  • Článek
Stojíme za Ukrajinou. A snažíme se pomáhat, jak nejlépe umíme. Jedním z prvních kroků bylo vytvoření webu Ukrajina na školách ve spolupráci se spolkem Díky, že můžem. Na jednom místě sdružujeme vzdělávací aktivity a materiály, které slouží učitelům a rodičům pro edukaci dětí ohledně války na Ukrajině. Od té doby vzdělávací oddělení Post Bellum rozjelo několik dalších aktivit, jejichž přehled vám přinášíme v tomto článku.
Vydáno: 24. 05. 2022
  • Článek
Asi u nás není škola, která by v té či oné míře nepoužívala ve vyučování prvky projektové výuky. Naše organizace vytváří vzdělávací projekty již déle než deset let. V tomto textu bychom se s vámi chtěli podělit o krátkou úvahu, k čemu nám vlastně projekty ve škole mohou sloužit.
  • Článek
Rádi bychom ocenili školy, jejichž žáci a vyučující se zapojují do našich vzdělávacích projektů, jako jsou Příběhy našich sousedů nebo zážitkové workshopy Paměti národa. Těmto školám nyní nabízíme možnost stát se Školou Paměti národa jako poděkování za to, že se s námi snaží zlepšit výuku moderních dějin.
Vydáno: 16. 08. 2019