Jitka Polanská

  • Článek
Přemýšlivé děti bývají osamělé, končívá to i tragicky, říká ředitelka Nadace RSJ, která se věnuje nadání Jitka Polanská Vedla rozhovor, EDUzín Intelektové nadání se začíná víc vnímat jako soubor...
Vydáno: 23. 11. 2021
  • Článek
S ředitelem základní školy v Čelákovicích Jiřím Kyliánkem jsme si pohovořili o jeho škole, podpoře učitelů a inkluzi. „Stavím na spokojenosti. Když jsem spokojený já, dělám spokojené i jiné lidi, učitelé, žáky i rodiče. A díky jejich spokojenosti jsem zase spokojený já. Je to takový koloběh,“ říká.
Vydáno: 24. 09. 2019
  • Článek
V rozhovoru se Zdeňkem Slejškou jsme se zaměřili na nový projekt v kontextu jeho celoživotního působení ve vzdělávání: „Co chybí, je dobrá pilotáž progresu, který očekáváme, že by měl ve školách plošně nastat, a nenastává. Chceme podpořit žádoucí změnu v nějakém ORP1) , vytvořit pro ni celkově dobré podmínky a pak napomoci jejímu šíření,“ říká jako manažer ambiciózního projektu Eduzměna, který právě startuje.
Vydáno: 23. 05. 2019
  • Článek
Ještě pět let od prvního ročníku státní maturity neznala veřejnost výsledek ani jedné maturitní úlohy. Oldřich Botlík, který se nakonec o zveřejnění svou iniciativou Maturitní data – odtajněno přičinil, uvádí pádné argumenty, proč jsou podrobné maturitní statistiky užitečné pro veřejnost, žáky i učitele a jak se prostřednictvím jejich analýzy omezují svévolná rozhodování CERMATu.
Vydáno: 23. 04. 2019
  • Článek
Kam MŠMT nemůže, tam vyslalo MAP. A dobře udělalo. Leckteré místní akční plány rozvoje vzdělávání se totiž asi opravdu povedly. Díky nim se konkurenční a spíše napjaté vztahy mezi sousedními školami postupně, ale celkem rychle mění ve spolupráci a to s sebou nese celou řadu benefitů: rychlejší zavádění inovací, snižování rozdílů mezi školami, plnění vzdělávacích priorit státu. A nejde jen o spolupráci škol, ale o propojení co největšího počtu místních aktérů vzdělávání: učitelů a ředitelů se zřizovateli, rodiči či organizátory mimoškolního vzdělávání a zájmové činnosti.
Vydáno: 22. 01. 2019