Učit více informatiky a digitálních dovedností pro úspěch našich žáků je pro učitele výzva i nová šance

Datum: Autor/autoři: Mgr. Jaroslav Faltýn Rubrika: Informujeme

Milí učitelé, pro úspěch našich dětí je důležitá informatika a nové myšlení. Ve spolupráci s odborníky z pedagogických fakult a s učiteli informatiky jsme upravili Rámcový vzdělávací program pro základní vzdělávání (RVP ZV), aby informatika dostala větší prostor. Jde totiž o obor zcela zásadní pro vzdělávání, profesní uplatnění i osobní život. Všudypřítomnost technologií, nástup chytrých telefonů a využívání aplikací pro řešení problémů v řadě oblastí běžného života, nástup umělé inteligence ani boom sociálních sítí nebyly v požadavcích na vzdělání dosud zohledněny. Chceme, aby školní vzdělávání nezaostávalo. A i proto je tu revize ICT!