"Odcházení" v ZUŠ

„Odcházení“ v ZUŠ
O „odcházení“ z funkce ředitele školy jsme si promluvili s Hanou Chvátilovou, která stála v čele Základní umělecké školy Petra Ebena v Žamberku 42 let. Nyní zde pokračuje v pedagogické práci a je aktivní i v dalších činnostech.
Paní ředitelko, patříte mezi nejdéle sloužící ředitele v ČR a nedávno jste se rozhodla svou ředitelskou kariéru ukončit. Bylo to těžké rozhodnutí?
Možná to bude znít až komicky, ale i po 42 letech mě práce ve škole bavila a naplňovala. Ani opotřebovaná jsem si moc nepřipadala a nové nápady se hrnuly. Rozhodujícím momentem byla koronavirová situace. Administrativa, on-line prostředí bez kolegů, žáků, rodičů a diváků mi vystavily stopku. A bylo to tak dobře!
Hana Chvátilová se 40 růžemi od kolegů ke 40. výročí školy
Jakým způsobem jste to s kolegy oslavila?
Na etapy. Těsně před vypuknutím koronavirové krize jsme uspořádali velký sraz absolventů školy. Sešlo se přes 400 absolventů všech čtyř oborů, všichni žijící učitelé a bylo to skvělé. Tenkrát jsem ještě netušila, že tím začíná moje loučení. Další etapou byl závěrečný koncert ke 40. výročí zal