Jak se maturuje za dob covidu?

Necelé dva týdny poté, co se 11. března uzavřely školy, se začaly objevovat první zprávy o možném průběhu maturit. Pracovalo se s jejich posunem i s myšlenkou, že se nebudou konat vůbec a nahradí je výsledky z předchozích ročníků. Pojďme se na konec školního roku podívat očima těch, kterých se situace dotkla nejvíce – studentů a učitelů.

Jak se maturuje za dob Covidu?
Dominik
Lipovský
Vedoucí olomoucké pobočky spolku Otevřeno, redaktor e-magazínu Perpetuum.
Jana Ševelová učí češtinu na GJŠ Zlín již 40 let. Jako učitelka však nezažila, aby se maturity posunuly. V červnu zkoušela u maturity také Natálii Vodákovou, která nyní studuje Lékařskou fakultu Univerzity Palackého a ráda by se v budoucnu věnovala neurologii. Zhruba o kilometr dále maturoval na místní „průmyslovce“ Ondřej Kovařík, nyní student oborů politologie a mezinárodní vztahy na Masarykově univerzitě. Každého z nich krize zasáhla jinak a každý se s ní jinak vypořádal.