Školní jídelna Olešská Koncept interiéru školní jídelny - snaha o propojení vzdělávání v oblasti potravin a zlepšování kultury stravování v prostředí jídelny

Datum: Autor/autoři: Mgr. Jaroslav Vrtiška Rubrika: Inovace a inspirace ze škol

Školní stravování se stále potýká s důsledky toho, že nutriční a výživová hodnota pokrmů a zpracovávaných surovin bývá často víceméně jediným sledovaným měřítkem jeho kvality. Stravovací návyky dětí jsou navíc stále soustředěny spíše k tradičním a na trhu běžně dostupným klasickým jídlům (omáčky, knedlíky, pizza, hranolky, smažená jídla...). Je proto velmi důležité usilovat o změnu tohoto nepříznivého trendu a snažit se děti různými způsoby vést ke konzumaci ryb, luštěnin, čerstvého ovoce a zeleniny, tedy pokrmů racionálních, nutričně vyvážených a výživově hodnotných.