Polytechnické vzdělávání v mateřské škole

Datum: Autor/autoři: Hana Nádvorníková Rubrika: Gramotnosti

Nedávno jsem zažila zajímavou situaci. Starší učitelka si stěžovala svojí mladší kolegyní: „Ty děti jsou dneska hrozný. I předškoláci. Když se jich zeptám, kdo umí hrát na mobilu hry, hlásí se většina, ale zavázat tkaničku umí jen pár z nich a už to trénujeme několik týdnů! Když jsem začínala učit, tohle už uměly i děti mnohem mladší a předškoláci všichni.“ „To znám moc dobře,“ odpověděla její kolegyně, „Já to mám i doma. Náš Honza – jen přijde ze školy, už sedí u počítače, ale když měl manželovi pomoct opravit plot, neuměl vzít kladivo do ruky!“