Převedení na jiný druh práce

Datum: Autor/autoři: Mgr. Martin Kaplán Rubrika: Poradna

Pracuji jako učitelka ZŠ a MŠ speciální (pro žáky s poruchami autistického spektra). Paní ředitelka nám nařídila přijít 18. 5. do práce – s tím, že budeme našim žákům (těm, jejichž rodiče budou mít zájem) poskytovat sociální služby (protože speciální školy by podle posledních informací už do prázdnin otevřít neměly - pozn. red. dotaz byl pokládán v době před rozhodnutím otevřít speciální školy). Ředitelka naší MŠ a ZŠ má ve své gesci jak školu, tak vedlejší denní stacionář, poskytující právě sociální služby. Je možné převést nás, pedagogy, na tuto práci (která spadá ne pod MŠMT, ale pod MPSV, platí tam tedy jiná pravidla než při práci pedagoga)?